Uniwersytet Dzieci 2014

Etyka i Uniwersytet Dzieci w klasie I

W piątek odbyły się kolejne zajęcia z Uniwersytetu Dzieci. Zastanawialiśmy się nad odpowiedzą na pytanie: „Ile znamy smaków?” Autorkami scenariusza są naukowcy pracujący w Laboratorium Oceny Żywności i Diagnostyki Zdrowotnej. Dzieci wykonały doświadczenie, które tłumaczyło zjawisko daltonizmu smakowego. Odkrywały swoje preferencje smakowe, stworzyły własne kompozycje smakowe i omówiły zasady powstawania nowych smaków.
Świetnie się przy tym bawiliśmy!

 

Etyka i Uniwersytet Dzieci w klasie I

 

Dlaczego woda paruje

W listopadzie odbyły się kolejne zajęcia projektowe z Uniwersytetu Dzieci. Uczniowie klasy pierwszej szukali odpowiedzi na pytanie: Dlaczego para bucha z czajnika?  Zajęcia składały się z wielu różnorodnych doświadczeń. Ich kolejność została przemyślana, tak, żeby po ich wykonaniu uczniowie samodzielnie wyciągali kolejne wnioski dotyczące stanów skupienia. Uczniowie poznali trzy podstawowe stany skupienia występujące w przyrodzie i zbadali ich ich podstawowe właściwości.

para

Uniwersytet Dzieci w klasie I

Czy wiesz, że myślenie i wyobraźnię można gimnastykować? Sportowiec, zanim wystartuje w ważnych zawodach, poświęca dużo czasu na trening, stosuje odpowiednią dietę i wykonuje wiele ćwiczeń. Bez tego mógłby tylko pomarzyć o starcie w swojej konkurencji. Jego ciało musiało dobrze przygotować się do wysiłku. Do trenowania umysłu nie trzeba sali gimnastycznej, specjalistycznych przyrządów, ani szczególnej diety. Chcemy, aby nasz umysł błyskawicznie podsuwał nam dobre pomysły. Pragniemy opowiadać zabawne historie i sprawiać, by myśli nie chowały się z tyłu głowy, gdy chcemy coś przekazać, wyrazić. Można to wyćwiczyć. Na warsztatach uczniowie dowiedzieli się, jak to zrobić.

uniwersytet dzieci klasa1

Leave A Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *