DNI OTWARTE ECDL 2016

W związku z obchodami w dniach 14-20 marca 2016 roku „Dni Otwartych ECDL” w Niepublicznym Zespole Szkół i Placówek w Lamkowie w woj. warmińsko-mazurskim,przeprowadzono szereg konkursów wśród uczniów klas I-VI i pierwszej klasy gimnazjalnej nawiązujących do ECDL,a mianowicie:

  • Klasa I – umiejętność poprawnego pisania w programie „Mistrz klawiatury”.
  • Klasa II – poprawne przepisanie tekstu do programu Microsoft Word.
  • Klasa III – stworzenie dyplomu za udział „Dniach Otwartych ECDL” przy użyciu programu Microsoft Word.
  • Klasa IV – odwzorowanie loga ECDL w programie Paint.
  • Klasa V – stworzeniem prezentacji  o temacie „ECDL” w programie Microsoft Power Point.
  • Klasa VI – stworzenie animacji loga ECDL w programie Scratch.
  • I klasa gimnazjalna – tekst napisany w edytorze tekstu Word na temat „Przyszłość ECDL widziana oczami młodzieży”.     Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Polskie Biuro ECDL, również pozostali uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody.W trakcie „Dni Otwartych ECDL” zorganizowano w Laboratorium edukacyjnym egzaminy z certyfikatu ECDL BASE – B3- Przetwarzanie tekstów wśród uczniów szkoły. Do egzaminów z modułu B3 przystąpili również nauczyciele. Uczestnikom egzaminów powiodło się zdali egzaminy i otrzymają wkrótce certyfikaty ECDL. Celem konkursów było popularyzacja programu certyfikacjiECDL Profile wśród uczniów szkoły, nauczycieli, rodziców, a także informacja dla mieszkańców Lamkowa i okolicznych wiosek.ecdl dni 2016

 

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *