DNI OTWARTE ECDL 2018

W związku z obchodami w dniach 19-25 marca 2018 roku „Dni Otwartych ECDL” w Niepublicznym Zespole Szkół i Placówek w Lamkowie w woj. warmińsko-mazurskim, przeprowadzono szereg konkursów wśród uczniów szkoły nawiązujących do ECDL, a mianowicie:

• Klasa I – umiejętność posługiwania się klawiaturą,
  • Klasa II – poprawne przepisanie tekstu do programu Microsoft Word,
  • Klasa III –odpowiadała na pytania przy tablicy multimedialnej z modułu
    B2 – ECDL/ICDL     Podstawy pracy w sieci,
  • Klasa IV A i IV B – odpowiadała na pytania w pracowni komputerowej z modułu
    B2 – ECDL/ICDL     Podstawy pracy w sieci,
  • Klasa V – odpowiadała na pytania w pracowni komputerowej
    z    ECDL e-Citizen (e-Obywatel),
  • Klasa VI – stworzenie animacji loga ECDL w programie Scratch,
  • Klasa VII – wykonywała czynności praktyczne przy komputerze z modułu
    B3 – ECDL/ICDL     Przetwarzanie tekstów,

Zwycięscy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Polskie Biuro ECDL, również pozostali uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe nagrody. W trakcie „Dni Otwartych ECDL” zorganizowano w Laboratorium edukacyjnym egzaminy z certyfikatu ECDL BASE – B3- Przetwarzanie tekstów dla uczennicy klasy piątej. Do egzaminów z modułu B3 przystąpił również nauczyciel. Uczestnikom egzaminów powiodło się zdali egzaminy i otrzymają wkrótce certyfikaty ECDL Profile. Celem konkursów było popularyzacja idei ECDL wśród uczniów szkoły, nauczycieli, rodziców, a także informacja dla mieszkańców Lamkowa i okolicznych wiosek.