Projekt edukacyjny „Zwierzęta domowe”

Klasa 1 podjęła się trudnego zadania. Postanowiliśmy przeprowadzić projekt edukacyjny na temat „Zwierzęta domowe”. Postawiliśmy sobie cele i ustaliliśmy zadania do wykonania. Dokonaliśmy podziału zespołu klasowego na 3 grupy. Czas trwania projektu 1 miesiąc. Zadanie 1. Zorganizowanie zbiórki karmy dla podopiecznych Przytuliska w Jezioranach. Dla rozpropagowania akcji w całej naszej placówce powstały ulotki informujące o zbiórce, zorganizowano kącik zbiórki. Uruchomiano podczas każdej przerwy głośnik z którego odtwarzane były piosenki z repertuaru dziecięcego mówiące o marzeniach, przyjaźni pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Akcja zakończyła się sukcesem. Zebraliśmy dosyć dużą ilość suchej karmy, kaszy, makaronu oraz smakowitych przekąsek. Oto relacja zdjęciowa.

 

 

 

Nasz projekt edukacyjny realizujemy z wielką ochotą. W to zadanie włączyliśmy klasę 2 i 3 jako reprezentację całej naszej placówki po akcji zbiórki karmy dla zwierząt przebywających w jeziorańskim przytulisku. Spotkanie z wolontariuszką Panią Natalią Capiga i jej podopiecznymi odbyło się 15.03.2019r. Było nam bardzo przyjemnie poznać ich wszystkich. Pieski się ucieszyły, głośno szczekały witając nas. Pewnie chciały wyjść na spacer… Może następnym razem włączymy się do tego działania, trzeba się dobrze przygotować. Pani Natalia opowiedziała nam o swoich podopiecznych, ich historii oraz wyzwaniach jakie stoją przed wolontariuszami. Dziękujemy i życzymy, by jak najmniej zwierząt trafiało do schronisk i przytulisk. Pamiętajmy zwierzę to nie zabawka! Decydując się na psa, kota, świnkę morską czy papużkę bierzemy odpowiedzialność za niego, jest członkiem naszej rodziny. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, by obdarzyć je miłością, opieką weterynaryjną i spędzać z nimi czas. Odpłacą się nam z nawiązką, ale przecież to wiecie. Oto relacja zdjęciowa.

 

Relacja klasy 1 z wykonania Zadania 2 z projektu edukacyjnego „Zwierzęta domowe”. Tym razem naszym celem było doskonalenie umiejętności matematycznych. Posłużyły nam do tego zebrane produkty dla zwierząt, czyli sucha karma i inne dobra, które cała społeczność szkolno-przedszkolna zebrała…JESZCZE RAZ WIELKIE DZIĘKI…☺️Ale wracamy do naszych matematycznych wprawek. Każda grupa otrzymała inne zadanie-więc koniecznie trzeba było posegregowac karmę i dopiero zająć się spisywaniem i liczeniem. Liczyliśmy ilość suchej karmy dla psów, kotów oraz trzecia grupa przeliczała puszki. Przeliczyliśmy ilości sztuk karmy, napisaliśmy gramaturę. Zabawiliśmy się w ustawianie symetrii. Nasze obserwacje i wnioski: gramy są mniejsze od kilogramów, więcej zebraliśmy karmy dla psów niż dla kotów. Próbowaliśmy zsumować kilogramy i gramy wyszło nam świetnie błąd wcale nie był taki znaczny Była dobra zabawa połączona z nauką. Zadanie wykonane na 6 w ścisłej współpracy członków grup. Oto zdjęcia.

 

 

Kolejne zadanie z naszego projektu edukacyjnego zrealizowane. Tym razem naszym celem było wykonanie postaci zwierzątka, który zostało przydzielone każdej z grup. Zadanie było o tyle trudne, ponieważ musieliśmy stworzyć je z materiałów już niepotrzebnych np.butelek plastikowych, nakrętek, rurek tekturowych. Nasza praca polegała na zgromadzeniu materiałów i ustaleniu czynności każdej z osób i wykonaniu pracy. Nie myślcie, że było nam łatwo, bo napotykaliśmy trudności np.małe niesnaski w grupie czy trudność w połączeniu elementów. Zobaczcie jaki cudny efekt końcowy powstał. Oto relacja zdjęciowa.

 

 

Nie zapomnieliśmy o naszym projekcie edukacyjnym, wciąż nad nim pracujemy. Tym razem skupiliśmy się na rozwijaniu naszych zainteresowań książką i poezją dziecięcą. Tematem były oczywiście zwierzęta. Nasze prezentacje były rozmaite – głośne czytanie, opowiadanie lub recytowanie. Oprócz książek pojawiła się też historyjka obrazkowa. Uczestniczyliśmy w tych zajęciach z wielkim zainteresowaniem. Oto relacja zdjęciowa. Przeczytane przez nas teksty były tez inspiracja do tworzenia naszych grupowych rymowanek lub opisów. To było wyzwanie, ale daliśmy radę. Pierwsze koty za płoty w tworzeniu tekstów literackich.

 

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *