Olsztyńska Akademia Dzieci

Klasy I-III ukończyły pierwszy semestr nauki w Olsztyńskiej Akademii Dzieci. Młodzi wykładowcy zaskakują nas swoimi pasjami i wiadomościami. Osiem wykładów m.in o zwierzętach domowych, czarnej mambie, najdziwniejszej architekturze świata, pszczołach, superbohaterach świata Marvela, a także dwa wykłady dorosłych – dziś rozmawialiśmy o glutenie – kto musi na niego uważać, a kto może zajadać do woli i cieszyć się z jego istnienia.🙂
Podczas każdego spotkania mamy możliwość obejrzenia projekcji pod kopułą olsztyńskiego planetarium. Dziś poznaliśmy Kojota, który niezbyt dobrze radzi sobie w świecie nauki. Seans „Ziemia, Księżyc i Słońce” bardzo nam się podobał. Wiemy, e Ziemia jest okrągła, Księżyc odbija słoneczne światło, a zaćmienie Księżyca, czy Słońca trwa bardzo krótko i jest pięknym zjawiskiem.
Już w lutym kolejne spotkanie i już nie możemy się doczekać. 😊Nasza koleżanka Marysia, uczennica kl.5 zaprezentowała temat o życiu pszczół, pracy pszczelarzy i zaprezentowała nam przedmioty i ubrania jakich się używa podczas pracy przy pszczołach. Wiemy, że są bardzo ważnym ogniwem w przyrodzie. Chrońmy je!

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *