Zajęcia literacko-ruchowe w W-M BP

W piątek 7 lutego byliśmy na zajęciach literacko-ruchowych w W-M BP w Olsztynie. Scenariusz zajęć skonstruowany był w oparciu o książkę Filippy Odevall i Karin Lundstrom „Bose stópki. Joga dla dzieci”.
To było nasze pierwsze spotkanie z jogą. Dowiedzieliśmy się, że joga jest doskonałą formą dla zharmonizowania naszego ciała, umysłu i ducha. Ćwiczy naszą koncentrację i wycisza w tym tak mocno zabieganym życiu. Poszczególne pozycje jogi poznaliśmy podczas odczytywania książki. Staraliśmy się tworzyć je poprawnie. Atmosferę wzmacniały zapalone świeczki i muzyka relaksująca. Pani Asia pochwaliła nas za skupienie i współpracę z prowadzącymi. Namaste

Następnie udaliśmy się do olsztyńskiego zamku. Tam braliśmy udział w zajęciach, które przybliżyły nam postać Mikołaja Kopernika i jego odkrycia których dokonał mieszkając w naszym zamku. To tu odkrył kiedy dzień jest równy nocy….pamiętacie?
Zwiedziliśmy sale – komnatę Kopernika, refektarz i kaplicę. Podziwialiśmy eksponaty muzealne choć naszą uwagę zwrócono również na sklepienia kryształowe i gwiaździste nad naszymi głowami – zupełnie inaczej wygląda to z góry..mistrzostwo ówczesnych budowniczych.
Oprócz tego dowiedzieliśmy się że renowacja rzeźb to nie taka prosta sprawa. Obejrzeliśmy też wystawę rzeźb dłuta nieznanych artystów – w zbiorze rzeźby warmińskich kapliczek przydrożnych. Słuchaliśmy uważnie naszej przewodniczki więc na koniec dość sprawnie wypełniliśmy karty pracy.
A na dziedzińcu zamkowym zaciekawiła nas studnia, dyby i pruska baba.
Oto relacja zdjęciowa.

Leave A Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *